0905 555 777

Volajte denne 8:00 – 16:40

0905 555 777

Volajte denne 8:00 – 16:40

 • Domov
 • Akcie
 • Hyundai oznámil meno svojho nového SUV: Hyundai Bayon

Hyundai oznámil meno svojho nového SUV: Hyundai Bayon

25.11.2020
 • Hyundai motor oznámil meno nového crossover-SUV: Hyundai Bayon
 • Model segmentu B bude predstavovať vstup do modelových radov SUV značky Hyundai v Európe
 • Nový Hyundai Bayon bude predstavený v prvom polroku 2021

Hyundai zverejnil meno svojho nového modelu crossover-SUV: Hyundai Bayon. Tento úplne nový model, ktorý sa začne predávať na európskom trhu v prvej polovici roka 2021, predstavuje významný prírastok do aktuálnej ponuky modelov SUV značky Hyundai.

„Hyundai je už dávno pevne etablovaný na európskom trhu SUV, a to rovnako svojim modelovým programom, ako aj predajnými úspechmi,“ povedal Andreas-Christoph Hofmann, člen predstavenstva pre marketing a produkty. „V uvedení nového modelu segmentu B ako vstupného bodu do nášho programu SUV vidíme veľkú príležitosť lepšie uspokojiť dopyt európskych zákazníkov a rozšíriť našu ponuku vo veľmi populárnom segmente.“

Hyundai Bayon sa pripojí k modelom Kona, Tucson, NEXO a Santa Fe, čím sa stane najmladším zástupcom modelového radu SUV značky Hyundai v Európe.

 Meno Bayon je inšpirované mestom Bayonne na juhozápade Francúzska. Pretože Hyundai Bayon je primárne produktom pre európsky trh, výrobca sa rozhodol pomenovať ho podľa európskeho mesta. Francúzske mesto Bayonne, situované medzi atlantickým pobrežím a Pyrenejami, je obľúbenou dovolenkovou destináciou pre ľudí obľubujúcich športové aktivity ako jachting a horolezectvo, čo sa dobre hodí k lifestylovému charakteru nového modelu.

 V uplynulých 20 rokoch sa značka Hyundai pri návrhu mien svojich populárnych SUV často inšpirovala geografickými názvami z celého sveta. Sú to nielen mená Tucson a Santa Fe podľa miest v štátoch Arizona a Nové Mexiko v USA, ale napríklad aj Kona – meno odvodené podľa okresu Kona na veľkom ostrove Havaj. Dokonca aj priekopnícky model NEXO, poháňaný palivovými článkami na vodík, má meno odvodené od geografického názvu – Nexø je jedno z najväčších miest na obľúbenom dánskom dovolenkovom ostrove Bornholm.

Ďalšie podrobnosti o modeli Hyundai Bayon budú zverejnené v blízkej dobe.

Nasledujúci

Podobné autá:

 • Hyundai ix35

  10 990 € Viac informácií
 • Hyundai i30 1.5i CVVT Comfort

  16 280 € Viac informácií
 • Opel Combo Life 1.2 Turbo Edition Plus XL

  18 890 € Viac informácií