0905 555 777

Volajte denne 8:00 – 16:40

0905 555 777

Volajte denne 8:00 – 16:40

 • Domov
 • Akcie
 • Úplne nový Tucson s anjelskými krídlami od 21 990 €

Úplne nový Tucson s anjelskými krídlami od 21 990 €

02.11.2020
 • Mesiac po svetovej premiére zverejnil slovenský importér cenník úplne nového modelu Tucson
 • Nový Tucson sa predáva v štyroch stupňoch výbavy a jeho cena začína na 21 990 €
 • V ponuke sa popri benzínových, naftových a mild hybridných motoroch po prvý raz objavuje aj plnohodnotný hybridný pohonný systém

Nová generácia modelu Tucson, najpredávanejšieho SUV značky Hyundai s revolučným dizajnom, má slovenský cenník. Ten prináša detailný pohľad nielen na ceny, ale aj na paletu motorizácií a balíky výbav, vrátane príplatkovej výbavy.

 

Bohatá ponuka elektrifikovaných pohonných jednotiek

Nový Tucson je možné na Slovensku kúpiť až so 6 rôznymi druhmi pohonu. V ponuke sa nachádza benzínový prepĺňaný motor 1,6 T-GDi (110 kW), jeho mild hybridné verzie s výkonom 110 kW a 132 kW, naftový motor 1,6 CRDi (85 kW) tiež s podporou mild hybridnej technológie (100 kW) a vrcholom ponuky je nový benzínový hybrid 1,6 T-GDi HEV s výkonom 169 kW.

 

Bohatá výbava už v štartovacom balíku od 21 990 €

Tucson 4. generácie je v ponuke v štyroch úrovniach výbavy – Comfort, Family, Style a Premium. Ponuku otvára balík Comfort, ktorého cenovka začína na sume 21 990 € po odrátaní bonusu. Čo zákazník, ktorý sa rozhodne pre túto výbavu, získa?

Základnou motorizáciou vo výbave Comfort je prepĺňaný benzínový motor 1,6 T-GDi s výkonom 110 kW (150 k) a manuálnou 6-stupňovou prevodovkou. Vozidlo má 17-palcové zliatinové disky kolies a vďaka ikonickému LED dennému svieteniu, ktoré tvarom pripomína anjelské krídla, je na cestách neprehliadnuteľné. Už táto štartovacia výbava sa môže pochváliť bohatou ponukou bezpečnostných systémov a asistentov. Popri bežných systémoch ako ABS a ESC obsahuje balík Comfort už aj asistenta rozjazdu do kopca a na zjazd z kopca, systém na automatické udržanie vozidla v jazdnom pruhu, systém na nasledovanie jazdného pruhu, systém automatického brzdenia na prevenciu pred viacnásobnou kolíziou v prípade nehody a systém autonómneho núdzového brzdenia s detekciou vozidiel, chodcov a cyklistov. Nechýba ani systém na sledovanie únavy vodiča, automatické prepínanie diaľkových svetiel a asistent na inteligentné rozpoznávanie dopravných značiek obmedzujúcich maximálnu povolenú rýchlosť. Samozrejmosťou je pri novej generácii modelu Tucson aj automatické tiesňové volanie E-call. Novinkou, ktorá sa nachádza už v štartovacej výbave nového Tucsonu, je elektronická parkovacia brzda a bočný stredový airbag medzi sedadlom vodiča a spolujazdca.

 

Comfort ako štartovacia výbava prináša – ako už názov výbavy napovedá – aj slušnú porciu komfortu. Nechýba výškovo a pozdĺžne nastaviteľný volant potiahnutý kožou, výškovo nastaviteľné sedadlo vodiča, predná lakťová opierka, tónované sklá, elektricky ovládané okná, prístrojová doska Supervision so 4,2-palcovým farebným displejom, centrálne zamykanie s alarmom a imobilizérom, aj elektricky ovládané a vyhrievané vonkajšie spätná zrkadlá. V horúčavách dobre poslúži manuálna klimatizácia s výduchmi ventilácie aj pre zadné sedadlá. Vozidlo je tiež vybavené tempomatom s obmedzovačom rýchlosti a svetelným senzorom. O bezpečné cúvanie sa postará zadná parkovacia kamera. Infotainment Tucsonu vo výbave Comfort tvorí rádio s 8-palcovým farebným displejom a podporou služieb Apple CarPlay a Android Auto, digitálne rozhlasové vysielanie DAB s ovládaním audiosystému na volante a šiestimi reproduktormi.

V príplatkovej výbave aj dvojfarebné prevedenie

Nový Tucson prináša bohatú výbavu vo všetkých štyroch úrovniach. Napriek tomu majú zákazníci možnosť dovybaviť si vozidlo aj príplatkovou výbavou. K tej patrí napríklad metalický lak (640 €), panoramatické strešné okno (1 200 €) či strecha lakovaná v čiernej farbe Phantom Black alebo tmavosivej Dark Knight (600 €). Dizajn Pack v hodnote 700 €, ktorý je už zahrnutý v balíku Premium, je možné dokúpiť k výbave Style. K výbave Premium je zasa možné dokúpiť tzv. Premium Pack, ktorý obsahuje kožené čalúnenie sedadiel s ventiláciou predných sedadiel a elektricky nastaviteľné predné sedadlá s pamäťou polohy pre sedadlo vodiča (1 500 €).

 

Prvé kusy nového Tucsonu sa u autorizovaných predajcov Hyundai na Slovensku objavia už v priebehu novembra 2020. Na nový Tucson poskytuje výrobca 5-ročnú záruku bez obmedzenia počtu kilometrov.

Viac informácií a cenníky úplne nového modelu Hyundai Tucson nájdete na

Nasledujúci

Podobné autá:

 • Hyundai Kona 1.6 T-GDi Family 7DCT 4×4

  23 830 € Viac informácií
 • Opel Movano VAN L4H2 2.2.CDTI

  29 990 € Viac informácií
 • Opel Vivaro Van 2.0, Enjoy

  24 200 € Viac informácií